خیابان جنت، روبروی مسجد امیرالمومنین (ع) 051-52312015

بلاگ

معرفی اره میزی با ترمز ایمنی

شاید شما در کلیپ های منتشر شده در کانال ها و سایت های مختلف، با دستگاه اره میزی آشنا شده اید که در صورت برخورد انگشت دست نجار با تیغه اره، با توقف سریع از انگشتان دست استاد کار در مقابل خطر قطع یا بریده شدن در اثر برخور با تیغه محافظت می‌کند. متاسفانه در ایران هنوز این ابزار وارد نشده و یا حداقل ما اطلاعاتی از وارد شدن این دستگاه در کشور نداریم.

گالری

در این نوشته به معرفی Table Saw Stop، می‌پردازیم.

مجموعه ای از کلید ها و دکمه ها برای راه اندازی و کنترل این دستگاه نیاز است تا عملیات مربوط به ترمز و توقف یک‌باره تیغه صورت گیرد.

در قسمت صفحه کنترل دستگاه قسمتی برای قرار گرفتن کلید فعال سازی دستگاه وجود دارد که به‌نوعی قفل کن دستگاه است و بدون وجود این کلید، امکان روشن کردن دستگاه وجود ندارد. پس برای روشن شدن دستگاه نیاز به چرخاندن این کلید دارید.

بعد از چرخاندن کلید و انتخاب گزینه ی ON دستگاه فعال می‌شود. همچنین در صورت خاموش شدن دستگاه به هر دلیلی، باید ۳ مرحله صورت گیرد تا دستگاه دوباره روشن شود. پس خیالتان در مورد خاموش و روشن شدن دستگاه در اثر عوامل غیرقابل پیش‌بینی (مثل بازی کودکان با دستگاه یا برخورد اشتباهی بدن با کلید خاموش و روشن) راحت است.

ویدئو

bypass در اره میزی چگونه کار می‌کند؟

برای داشتن یک اره میزی امن مطمئناً نشانه‌هایی نیاز است که حسگرهای موجود در دستگاه، آن را دریافت می‌کنند و ترمز نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد.

به‌عنوان مثال یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید، میزان رطوبت در چوب است. ممکن است دستگاه نسبت به رطوبت موجود در چوب یا عوامل خارجی دیگر، واکنش نشان دهد و ترمز آن فعال گردد. به همین جهت کلیدی به نام بایپس (bypass) وجود دارد که سیستم ترمز را غیرفعال می‌کند. اگر رطوبت چوبی که قرار است برش کنید، بالاست، بهتر است یک بار کلید bypass را فعال کنید تا واکنش دستگاه را نسبت به چوب مشاهده کنید. اگر در حالت bypass چراغ قرمز روشن و خاموش شد، نشان دهنده‌ی این است که در صورت فعال بودن حالت ایمنی، ترمز عمل می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to top