خیابان جنت، روبروی مسجد امیرالمومنین (ع) 051-52312015

رنگ آمیزی طرح موج مصنوعی ( چوب )

blog04

هدف از انجام این سبک از رنگکاری چند تا مطلبه :

اول اینکه از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه است و هم به اقتصاد خانواده کمک میکنه.

دوم اینکه با این کار مصنوعات چوبی مستهلک بازیافت شده و مانع از قطع درختان جدید میشود که این عمل اجر معنوی بزرگی رو در پی داره.

سوم اینکه بعضی از مصنوعات چوبی مانند سه لایی، نؤپان ام دی اف خام و چند لایه ها که دارای هیچ نقش و نگاری نیستند ، از این طریق به یک شاهکار هنری تبدیل شده به نحوی که چشم هر بیننده ای رو به تحسین وادار می کنه .
و محاسن دیگر …

بگذریم دراین مطلب قصد دارم به آموزش موج مصنوعی روغنی بپردازم که هم برای دوستان حرفه ای کار و هم عزیزان مبتدی انجامش میسر هست فرض کنیم شما در منزلتون چند لنگه درب دارید که در گذشته رنگ روغنی پوششی سفید خورده و مثلا زوارهای روی درب هم طوسی رنگ شده . شما الان تصمیم میگیرید که این در رو از حالت یکنواختی در آورده و با انجام یک سری کارهای خاص، اون رو کاملا به صورت دربهای تمام چوب یا روکشی در بیارین قبل از هرچیز کار رو بررسی کنید درصورتی که کار نیاز به تعمیرات نجاری داره یا میخواین قفل ودستگیره تعویض بشه این کارها رو انجام بدین تا بعد به مشکل برنخورین.

برای شروع ابتدا کل کار رو به خوبی سنباده کاری کنید

خب حالا در صورت نیاز کار را بوسیله بتونه سریشی بتونه کنید و بعد با یه سنباده ۲۲۰ تمام کار رو سنباده کنید
بعد از بتونه کاری و خشک شدن آن بتونه ، یک بار دیگر کل کار را سنباده کاری کنید
حالا نوبت آستر ه بطور کلی در زمینه موج مصنوعی دو دسته رنگ وجود داره یکی خود رنگ و دیگری کارهای رنگی مثل گردویی فندقی ماهگونی ونگه وغیره رنگ آستر ارتباط مستقیمی با رنگ نهایی داره یعنی اگه رنگ انتخابی گردویی باشه باید رنگ آستری هم تقریبا وانیلی رنگ باشه یا اگه خودرنگ مد نظرتون باشه باید رنگ آستری کرم روشن باشه که در این مدل رنگ، چوب روسی خودش بهترین راهنماست.

برای شروع ابتدا رنگ سفید روغنی مات( تأکید میکنم فقط رنگ مات چون رنگ براق قابل موج دهی نیست) را به تدریج وبه صورت قطره قطره با گل ماش روغنی ترکیب کرده تا به رنگ کرم مورد نظر برسیم سپس رنگ رو رقیق کرده که باز هم استفاده از حلال مناسب بستگی به نوع ابزار کاربردی شما جهت اعمال رنگ داره (یعنی اینکه اگه از پیستوله استفاده میکنید رنگ بایست با بنزین رقیق بشه واگه از قلم مو یا غلطک استفاده میکنید
حلالتون باید تینر روغنی باشه)

Back to top